Kurumsal

Kurumsal

Hakkımızda

Sayın Mustafa DERELİ, 1930’lu yıllarda sıcak-soğuk demircilik işine girerek bugünkü imalat alt yapısının temellerini atmıştır. 1934 yılında daha İnebolu’da elektrik yokken büyük bir cesaretle ilk torna tezgâhını almıştır. Silah ustalığı, kasa ustalığı ve çilingirlik yaparak zanaatkârlığın İnebolu’daki en önemli temsilcilerinden biri olmuştur.

Yıllar içerisinde otomotiv yedek parçaları üreten ve tamir eden bir atölyeye dönüşen bu yapıya 1960’lı yıllarda Ferruh DERELİ de dâhil olmuş ve birlikte çalışmaya başlamışlardır.

İlerleyen yıllarda Ferruh DERELİ, babasından aldığı bayrağı daha da ileriye taşıyarak otomotiv yedek parçası üretimi, kereste fabrikalarının makine ve ekipmanlarının iyileştirilmesi, İnebolu-Küre arası dünyanın en uzun teleferik hattının çelik konstrüksiyon işleri ve buna benzer imalatlar yaparak bölgede ismi tanınan bir marka olmuştur.

1989 yılında gelindiğinde hep hayali kurulan “Seri ve standart imalat yapalım.” hayali gerçek olmuş ve gelen bir teklifle “Elektromanyetik Fren” üretimine başlanmak üzere altyapı oluşturulmaya başlanmıştır. Tezgâh yatırımı, insana yatırım ve ürün altyapısının geliştirilmesi hızla devam etmiştir. Türkiye'de ve dünyada tanınan bir marka olmuş ve yıllar geçtikçe, 3. Kuşak Ahmet DERELİ ve Mustafa DERELİ de üretim sürecine dâhil olarak sadece Elektromanyetik Fren ve Kavrama sektöründe DERELİ FREN Türkiye’de tanınan bir marka olmaya başlamıştır.

2012 yılında sanayi ve sanayiciye daha hızlı hizmet ve teslimat misyonuyla İstanbul Şubesini açmıştır. 2017 yılında Kastamonu Organize Sanayi Bölgesinde 13.500 m2 açık, 5.000 m2 kapalı alan olmak üzere Türkiye’nin en büyük Elektromanyetik Fren ve Kavrama üretim tesisinin temeli atılmış ve 2021 yılında faaliyete geçmiştir.Kurulduğu günden bugüne kadar geçen 32 yıllık zaman dilimi boyunca sürekli gelişen vizyonu, müşteri portföyü ve 41 ülkeye yaptığı ihracatıyla kalite anlayışından ödün vermeksizin yıllık yaklaşık 35.000 adet olan üretimi arttırarak yay baskılı, akım baskılı ve doğal mıknatıslı frenler ile akım baskılı kavramaların üretimi gerçekleştirmektedir.